09 Гру 2019

5 причин отримати диплом Сhartered Institute of Procurement & Supply в Україні

procurement diploma in ukraine

Вже 3 роки в Україні фахівці із закупівель і поставок можуть отримати кваліфікацію від провідного інституту в сфері закупівель та управління ланцюгами поставок – Chartered Institute of Procurement and Supply (CIPS, Великобританія). Це стало можливим завдяки платформі міжнародних освітніх програм House of Knowledge в Києві. Крім знань, контактів і розуміння світового «ринку закупівель», студенти програми також отримують міжнародний британський диплом, визнаний у всьому світі.

ПРО CIPS

CIPS – це найбільша глобальна організація, яка існує більше 85 років і об’єднує понад 200 тисяч професіоналів в області закупівель і поставок. Інститут створює стандарти закупівель, які успішно використовують ООН, Всесвітній банк, МВФ і приватні міжнародні корпорації.

CIPS in Ukraine

Сhartered Instituted of Procurement & Supply в тому числі проводить навчання для тих, хто хоче розвиватися в сфері закупівель і будувати професійну кар’єру. Це найповажніший інститут в світі і, безумовно, навчання на програмі CIPS – це можливість стати унікальним фахівцем в Україні.

Про програму Diploma in Procurement and Supply

В Україні фахівці можуть вступити відразу на рівень Diploma in Procurement and Supply – вищий кваліфікаційний рівень, доступний без попереднього навчання в CIPS. Рівень акредитації на програмі прирівнюється до ступеня бакалавра.

Освітня програма містить міжнародний контент, який постійно актуалізується відповідно до вимог ринку. З 2019 року студенти CIPS вчаться за оновленою програмою.

Навчання англійською мовою триває рік і проходить в модульному форматі. Протягом року можна приєднатися до будь-якого модулю після отримання членства в CIPS. Викладають затверджені CIPS тьютори-практики, які щорічно проходять атестацію. Програма доступна керівникам і фахівцям в області закупівель і постачання з досвідом в професії більше 3х років.

Diploma in procurement & supply_levels

ЗАКУПІВЛІ — ЦЕ ПАРТНЕРСТВО, А НЕ СЕРВІС

АЛЛА ЛЮБЧЕНКО, Керівник програми CIPS в Україні (House of Knowledge)

Всі ці роки закупівельники в Україні вчилися самостійно на практиці, вчилися на тих кейсах, в яких брали участь. Можливо, комусь пощастило – і у нього був талановитий керівник або керівники, і вони теж ділилися досвідом, але як такого навчання закупівель в Україні не існувало до недавнього часу. А закупівельники – це ті люди, які повинні швидко орієнтуватися і в маркетингу, і вміти порахувати вартість грошей у часі, і повинні розуміти, як будуються взаємини з постачальниками, вміти працювати з договорами.

Є дуже цікава статистика: якщо компанія скорочує витрати на 5%, то отримує економію еквівалентну збільшенню продажів на 20%. Таке збільшення продажів не завжди можливо на ринку, який не росте. Тоді як скорочення витрат на 5% можна досягти без будь-яких капітальних вкладень, а просто оптимізацією бізнес-процесів – достатньо застосувати комплексні підходи, яким ми навчаємо на програмі CIPS.

“Якщо компанія скорочує витрати на 5%, то отримує економію еквівалентну  збільшенню продажів на 20%.” 

Найчастіше закупівлі розглядаються як сервісна функція, так як самі procurement-менеджери не готові запропонувати added value і в більшості виконують функцію «постачальників». Але насправді, все цінують фахівців, що будуть приносити те, що цікаво СЕО. А СЕО цікаві його KPI: EBITDA, PNL, частка ринку. І якщо закупівельники навчаться говорити цією мовою, будуть лобіювати інновації в компанії, то їх роль буде значно вище. Вони повинні розуміти, що найбільша цінність закупівель для компанії – це стратегічне партнерство з іншими департаментами.

Diploma in Procurement & Supply – це програма стратегічного рівня, де senior менеджери структурують свої знання і переходять на рівень helicopter view. Не дарма існує думка, що CIPS – це Bentley в сфері закупівель.

ПРОГРАМА ЗРУЧНА ДЛЯ ПРОФЕСІОНАЛІВ, ЩО ПРАЦЮЮТЬ 

1.     Можливо долучитися до будь-якого модулю в середині програми після реєстрації та вступу в CIPS.

2.    Учбові класи проходять 1 раз на тиждень по суботах або неділях в кампусі House of Knowledge в Києві.

Ми зібрали відгуки студентів програми, аби ви могли з перших вуст почути, навіщо провідні професіонали сідають за студентську  лаву.

ОСВІТА CIPS ДОПОМАГАЄ ІМПЛЕМЕНТУВАТИ СЕРТИФІКАЦІЮ КОМПАНІЙ ЗА СТАНДАРТАМИ

АРТЕМ ГАГАРІН, Директор адміністративного департаменту компанії  «Датагруп»

Інформативно, корисно, сучасно і те, що можна застосувати. Упевнений, мої друзі по навчанню вже докладно описали всю користь і потенціал можливостей даної програми. Хочу звернути увагу на ще один важливий елемент, який часто залишається непомітним. Ми з великою швидкістю рухаємося в сучасний світ технологій і вдосконалення процесів. Все більше компаній хочуть сертифікуватися в різних напрямках, в тому числі за стандартами CIPS. Так, ці напрямки, сертифікація і навчання – прямо не пов’язані. При наявності даної освіти краще розумієш, як імплементувати сертифікацію в компанії і який повинен бути результат. Великі компанії та мультинаціональні корпорації завжди прагнуть впровадити стандарт CIPS, його наявність знімає велику кількість питань у потенційних партнерів по бізнесу. Час – найцінніший ресурс. Ринку потрібні і центри знань, і центри експертиз в області закупівель. Якщо цього не буде, то в Україні будуть робити ставку на професіоналів з інших країн, через брак необхідних знань, таких як програма CIPS.

Моя думка, що «common sense» – це можливість поєднання двох речей: розуміння механізмів внутрішнього ринку та уніфікованого підходу CIPS. В результаті такої синергії виходить результат, який зможе здивувати багатьох.

“Наявність сертифікату СIPS знімає велику питань у потенційних партнерів по бізнесу.”

НЕТВОРКІНГ — ДОДАТКОВИЙ БОНУС ПРОГРАМИ CIPS

ТЕТЯНА ЖМУДЕНКО, Менеджер  з закупівель GIZ

Особливу цінність програмі надає її цілісність, необхідність вивчити всі модулі, які дають комплексне уявлення про повний цикл закупівель. Я вважаю, що ця програма необхідна кожному закупівельнику, який хоче навчитися працювати зі стейкхолдерами всередині та поза організацією, проводити аналіз ринків, працювати з асортиментом і запасом, керувати постачальниками і взаємовідносинами з ними – тобто стати професіоналом у своїй галузі.

Неможливо переоцінити той факт, що протягом усього курсу студентів супроводжують досвідчені тьютори, які, викладаючи теорію, оживляють її і доповнюють практичними порадами і кейсами. Тьютори допомагають розібрати глави підручника, які залишилися незрозумілими після прочитання англійською мовою, зрозуміти більш глибоко сенс, адаптувати інформацію до особливостей національного ринку, зв’язати теорію і практику за допомогою простих і доступних інструментів.

Мені доводилося працювати не тільки в українських і міжнародних компаніях, а й в грантових організаціях. Незважаючи на багатий практичний досвід, навчання в CIPS дозволило по-новому, більш широко, подивитися на закупівлі в організації, побачити процеси більш глобально як збалансовану систему, визначити зони розвитку і підвищити ефективність своєї роботи. Кожне заняття дуже інформативне з різних причин: в CIPS приходять вчиться з різних сфер економіки, відповідно, з’являється можливість обмінятися досвідом, розібрати практичні приклади, дізнатися та зрозуміти особливості функціонування закупівель в інших сферах, і це – додатковий бонус програми. CIPS, роблячи акцент на важливості налагодження контактів та співпраці, сприяє створенню мережі професійних контактів закупівельників в Україні.

 “Навчання в CIPS дозволило побачити процеси більш глобально, як збалансовану систему та визначаити зони розвитку.”

CIPS — ЦЕ СИСТЕМА КООРДИНАТ, ЩО ОРІЄНТОВАНА НА ПЕРЕВАГИ КОМПАНІЇ

ПАВЛО НАЗАРОК, Керівник відділу продажів неліквідних активів “Укргазвидобування”

“Диплом CIPS збільшує твою вартість як професіонала на ринку.”

Якщо говорити про улюблені теми – то, безумовно, це переговори. Величезна кількість моделей, матеріалів, підходів – було дуже цікаво.

Диплом CIPS збільшує твою вартість як професіонала на ринку, і це приваблює.

У багатьох областях я бачу, завдяки CIPS, систему – я можу проаналізувати “що якщо”. І що більш цікаво, це продиктована СIPS особлива в своєму роді практика, яка заснована на досвіді багатьох і багатьох компаній. Вона дає систему координат – і завдяки цьому ти не повинен як кораблик в океані підставляти вітрила під вітер, до ладу не розуміючи, куди прямувати. Ти розумієш з чого почати і як, в кінцевому підсумку, вибудувати все елементи згідно CIPS. Ти знаєш, куди рухатися на початку, в середині і в кінці. А без CIPS ти, як правило, берешся за те, що ти добре знаєш: ось у мене добре з аналітикою, тому давайте почнемо з аналітики; або я сильний парламентер – ось давайте з усіма проводити переговори. Але чи гарантує такий підхід чи це перевага для компанії? Не зовсім.

“При цьому CIPS дозволяє вибудувати систему координат, в якій головне – це ефективність компанії.”

ДІЗНАЙТЕСЯ ПРО ВСІ УМОВИ ТА ПЕРЕВАГИ ПРОГРАМИ

Ми на зв’язку: info@k-house.in.ua або + ‎38 (044) 369 31 00

Керівник програм СIPS – Алла Любченко.