10 Бер 2020

Коронавірус: 4 речі, які закупівельники мають зробити просто зараз >> Рекомендації СIPS

coronavirus supply chain_cips

House of Knowledge продовжує серію статей в рамках СПЕЦПРОЕКТУ: Криза чи можливості. Цього разу ми ділимося рекомендаціями професійного інституту з закупівель та постачання CIPS. 

Коронавірус серйозно порушив ланцюги постачання в світі, тоді як зупинки виробництва та скорочення робочої сили в Китаї вплинули на виробництво. Наразі вірус поширюється світом, тому Chartered Institute of Procurement and Supply, рекомендує наступні >> 4 кроки для протистояння невизначеності:

1. Перегляньте наявні запаси

Компаніям необхідно негайно переглянути свої рівні запасів і політики закупівель (якщо ви за ними реально працювали) і попросити постачальників зробити те саме. Ми всі повинні співпрацювати зі своїми постачальниками, щоб визначити масштаб та терміни їх впливу на ланцюги постачання, включаючи їх прихований вплив. Це може бути там, де альтернативні постачальники залежать від постачальників з регіонів найбільш уражених вірусом.

2. Спілкуйтеся з кожним постачальником

Поспілкуйтесь з кожним постачальником, донесіть до них, що у вас є кілька варіантів, щоб підтримати їх, і запевніть, що якщо їм буде потрібно призупинити поточне виробництво, відносини збережуться, до моменту, коли вони будуть готові його поновити. Якщо ваш постачальник запевнить, що може продовжувати працювати, вам потрібно оцінити, на скільки це реальна обіцянка.

Ви також повинні переглянути узгоджену структуру ціноутворення та ринкові позиції, щоб забезпечити першочергове постачання, бо є значні шанси опинитися позаду черги, попереджає CIPS.

3. Підготуйтеся до моніторингу ризиків

Настав час подумати над управлінням ризиками ланцюга постачання в широкому сенсі. Оцінка ризику та постійний моніторинг ризиків, пов’язаних з вашими постачальниками, є ключовими кроками на найближчий рік. І визначення того, які альтернативні постачальники можуть бути залучені на заміну.

4. Переконайтесь, що у вас є запасний план 

Знадобиться час , щоб виробництво відновилося, а слід за ним – і торгівля. Багато торгових марок та роздрібних торговців не мають чітко зафіксованого плану, що вони будуть робити у цей період. Це матиме серйозні наслідки для їх бізнесу.

______________

Опитування організацією Kasmi, всесвітньої мережі корпоративних закупівель, у лютому-березні 2020 року показало, що відділи закупівель «відіграють життєво важливу роль в управлінні впливом вірусу Covid-19 на компанії».

Дослідження виявило, що команди закупівель зосереджуються на >> ключових діях для подолання загрози для безперервності бізнесу, яку створює коронавірус.

Отримайте єдиний міжнародний диплом від СIPS в Україні

Level-4 CIPS Diploma in procurement

Основна мета дослідження, в якому взяли участь більше 50 компаній – “зрозуміти, чи в даний час вживаються заходи щодо мінімізації наслідків розриву ланцюгів поставок”.  На виході було  визначено сім напрямків дій, які найактивніше використовують компанії:

Сім дій:

1. Картографування постачальників. В тому числі визначення тих, хто, як відомо, розташований у географічних групах високого ризику, щоб зрозуміти ступінь потенційної проблеми.

2. Визначення пріоритетності використання засобів захисту, таких як маски.

3. Розуміння того, які товари може бути затримано або піддано впливу, і планування найгірших сценаріїв.

4. Прискорення впровадження альтернативних постачальників.

5. Підвищення рівня безпеки запасів.

6. Директиви щодо працівників, які працюють у зонах підвищеного ризику,  а саме надання можливості працювати вдома та рекомендації утримуватися від громадського транспорту.

7. Скасування зустрічей / регіональних конференцій та впровадження заборони на поїздки в конкретні країни.

“Закупівлі також здійснюють внутрішню комунікацію, співпрацюють із зацікавленими сторонами, щоб уникнути скандалу, і зосереджуються на розробці та успішному впровадженні планів дій щодо зменшення ризику”, – робить підсумок Грехам Крошоу, global services director в Kasmi.

Оригінали статей на сайті cips.org

Програма «Закупівлі для керівників: стратегічний рівень»

Долучайтеся! Чітко зрозумійте, які саме інструменти будуть затребувані у найближчий рік та як діяти в умовах турбулентності. Проактивність та нові знання перетворюють кризу на можливості розвитку бізнесу компанії та власної кар’єри.

Cтарт програми восени 2020. Спеціальна ціна за умови ранньої реєстрації!

_28283-452