01 Кві 2020

Коронавірус: три помилки закупівель, яких слід уникати >> СПЕЦПРОЕКТ: Криза чи можливості?

коронавірус закупки та поставки як боротися house of knowledge

House of Knowledge продовжує ділитися світовими рекомендаціями щодо подолання кризи в рамках СПЕЦПРОЕКТУ: Криза чи можливості? Наводимо переклад статті Уіла Гріна, редактора видання Supply Management – офіційного медіа-порталу Chartered Institute of Procurement & Supply (СIPS). Оригінал статті розміщено на cips.org.

Спеціалістів із закупівель попереджають не зволікати зі скороченням витрат та структурними вдосконаленнями сорсингу протягом рецесії.

Представники компанії GEP, яка надає консультаційні послуги, програмне забезпечення та інші послуги, зазначили, що організації стикаються з безпрецедентними збоями та підготовкою до економічного спаду через коронавірус.

Джон Піатек, віце-президент GEP Consulting, CPG та роздрібної торгівлі, відзначає: “Головне – не  погіршити ситуацію через фокус виключно на вирішенні короткострокових завдань в ваших поставках, при цьому ігноруючи важливі питання управління грошовими потоками для зміцнення компанії, адже в такому випадку ви стикнетеся з ситуацією, коли «світло в кінці тунелю, то зустрічний поїзд.»

Три найпоширеніші помилки, які мають уникати керівники відділів закупівель та постачання зараз:

  1. Не скорочувати швидко витрати і не опікуватися збільшенням грошових коштів чи готівки

Витрати на придбання зазвичай становлять 50-80% загальної структури витрат світових виробників. У найближчій перспективі витрати на ланцюг поставок зростуть, оскільки виробники прискорюють доставку та мають додаткові витрати на оплату понаднормових робіт, щоб виконати зобов’язання перед замовниками. Однак лідери повинні зараз покращити рух грошових коштів та активізувати оборотні кошти, щоб забезпечити більшу фінансову гнучкість у майбутньому шляхом:

  • Подовження термінів оплати по всіх несуттєвих товарах чи послугах. Навіть кілька днів можуть мати великий вплив.
  • Відстрочки або скасування придбання капітальних засобів.
  • Більшої наполегливості в вирішенні питання, щодо того, що потрібно бізнесу, а не того, що хоче бізнес.
  • Зменшення або зупинки виробництва та пропозиції низькооборотних SKU та проведення перемовин з постачальниками щодо знижок на інші SKU.
  • Побудувати фінансові моделі та прогнозування, що поєднують програми зниження витрат та вимірюваний результат EBITDA.
  1. Ігнорувати збільшення гнучкості ланцюга поставок

Зараз прослідковується тенденція уникати важких виборів, що у наслідку призводить до зниження гнучкості ланцюга поставок. Лідерам необхідно прискорити рішучі дії щодо географічної диверсифікації мереж поставок з метою уникнути повної втрати поставок у майбутньому. Ці зміни не є швидкими, але зараз потрібно вжити заходів для створення швидких партнерських відносин з різними постачальниками та почати будувати інфраструктури.

Дослідіть унікальні міжнародні підходи з закупівель та кейси з кризового менеджементу на унікальній програмі британського Чартерного інституту закупівель та постачання (CIPS).

Level-4 CIPS Diploma in procurement
  1. Не ставити в пріоритет стійкий та структурний, так званий «cost advantage»

Хоча негайні, навіть «драконівські», ініціативи щодо скорочення витрат дадуть короткострокові результати, компанії вважають, що вони не є стійкими. Щоб створити структурні переваги витрат, доповніть традиційний процес сплат, створивши так званий “бюджет до оплати”. Це дасть змогу закупівельникам та фінансам перевіряти кожен запит на наявність бюджету для сплати зовнішнім постачальникам і контролювати витрати та слідкувати за фінансовою дисципліною «агресивно».

унікальна програма стратегічні закупівлі для керівників. house of knowledge. досвід CIPS